Cinnamon rolls, vagyis fahéjas csiga

IMG_2728_fahéjascsiga

 

Újabb Eszter ihlette recept. Nem is tudtam, hogy ez a fahéjas csiga is legalább olyan ismert amerikai recept, mint a sajttorta vagy a répatorta. Igazából reggelire tökéletes, amikor kikelünk az ágyból erre az isteni fahéjillatra. De most vacsorára csináltam, így is szuper volt. Főleg majd a hideg téli időben, ahogy megtelítődik a lakás és a lelkünk ezzel a finom illattal…

Vicces volt, mert Eszter a német Brigitte magazin oldalán található receptet küldte el. Szerencsére még annyira tudok németül, hogy a teljes receptet értettem, de megnéztük azért,  hogy a fordítása hogyan szólna magyarul. Google-nak még van mit tanulnia: Íme az első mondat: „Heat a tej langyos, morzsolódik az élesztő és oldjuk fel a tejet.” Aztán gyorsan vissza is állítottam németre, mert nem tudom, hogy kell feloldani a tejet. 🙂

Hozzávalók:

a tésztához: 250 ml tej, 1 élesztő (42 g), 60 g cukor, 500 g liszt, 100 g vaj, egy csipet só

a töltelékhez: 50 g vaj, 100 g barnacukor (nekem csak sima volt), 1 teáskanál őrölt fahéj

A tejet meglangyosítjuk, egy kis cukrot teszünk bele, majd az élesztőt belemorzsoljuk. Kb 10 percet várunk, hogy felfusson. A tészta többi hozzávalóját összekeverjük, aztán hozzáöntjük a felfutott élesztős tejet, majd jól összegyúrjuk. Amikor homogén tészta lesz, akkor meleg helyen duplájára kelesztjük.

Miután megkelt, lisztezett felületen kinyújtjuk téglalap alakúra, megkenjünk a töltelékhez tartozó puha vajjal, megszórjuk a fahéjas cukorral, majd feltekerjük a hosszabb részénél. Így egy hosszú tekercset kapunk, amit aztán 12 egyforma szeletté kell vágni. Egy kivajazott 26 cm-es tortaformába egymás mellé tesszük a szeleteket, majd még 30 percet kelesztjük.

Előmelegített sütőben 190 fokon (légkeveréses módban) 20-25 percig sütjük. Isteni finom lesz!

IMG_2738_csiag

 

“Cinnamon rolls, vagyis fahéjas csiga” bejegyzéshez 0 hozzászólás

  1. Tényleg egyre jár az agyunk 😀 A tegnapi kakaós csigáim fahéjasak lettek volna, ha csak rajtam múlik, de leszavazták… oké, nem kelt tésztás, az igaz 🙂 Szuper!

    Válasz
  2. Milyen a tésztája ennek a csigának? Eddig 2x csináltam fahéjas csigát, igaz én külön tettem a darabkákat, nem értek össze, de annyira kemény lett a külső tekercs, hogy csak a belsejét lehetett megenni. Nem értem. A kelesztéssel lehetett gond? valahogy nem lett duplája a tészta, pedig 1 órát pihentettem letakarva. Betettem a sütőbe, hogy zárt helyen legyen. Nem tudom mit ronthattam el. Zacskós élesztőt használtam és tej helyett langyos vizet, ez talán nem lehet olyan nagy baj. Még adok egy utolsó esélyt a dolognak, lehet fele ennyi adagokkal is dolgozni? Ahhoz mennyi élesztő kellene a zacskósból?

    Válasz
    • Szia Daniella,
      a víz és a szárított élesztő nem lehet gond. Viszont ne tedd zárt helyre a kelő tésztát, mert úgy nem kap levegőt és szerintem az kell a kelesztéshez. Fontos, hogy langyos vízzel/tejjel csináld, de a meleg folyadék már nem jó. Kell bele egy kávéskanál cukor is, hogy megkeljen. Szóval langyos folyadék, egy kis cukor és élesztő, meg langyos/meleg hely. Az élesztőből én jobban szeretem a kockát, mint a zacskósat, nem próbálod meg azzal?
      Ehhez a recepthez szerintem egy zacskó elég lesz. És még figyelj a sütésre, hogy nem szabad nagyon kiszárítani/túlsütni, mert attól is kemény lehet.
      Üdv,
      Bonnie

      Válasz
      • Köszönöm, kipróbálom. Igen, az is lehet, hogy túlsütöttem picit.

        Válasz

Szólj hozzá!